Kameny umístěné na saunových kamnech musí dostatečně dobře akumulovat teplo, udržet ho co nejdéle a současně vytvářet dostatek páry při polévání. To je funkce, kterou všichni známe a zní to logicky.

Kameny ale mají také vliv na pocity při saunování. Zahříváním a poléváním kamenů dochází k uvolňování látek, které mají vliv na saunující se návštěvníky.

V ceremoniální sauně jsme v těchto dnech vyměnili kameny za nové a zde si můžete přečíst, jak prospěšné pro Vás nové kameny budou:

Úplně dole, kam nevidíte, je  GABRO DIABAS – základní kámen odolný vůči vysokým teplotám a rovnoměrně se ohřívající

Nad ním je DUNIT – Dunit je téměř z 90 % složen z minerálu zvaného olivín (neboli chryzolit či peridot). Podle litoterapeutických kánonů chryzolit normalizuje činnost kardiovaskulárního systému, snižuje krevní tlak. Zjistilo se také, že chryzolit přispívá k léčbě onemocnění očí a sluchových orgánů.

Pro zlepšení výhřevnosti a akumulace tepla jsou mezi kameny litinové koule “ČUGUNY”

Ve vrchní vrstvě vidíte na okraji RODINGIT – Mikročástice těchto nazelenalých saunových kamenů, které se infuzí dostávají do páry, posilují imunitní systém, působí na dýchací orgány a krevní oběh.

A uprostřed BÍLÝ KŘEMEN – Křemenné krystaly mají při polévání jedinečnou schopnost  produkovat atomový kyslík k nasycení vzduchu v sauně ozonem. To osvěží vzduch, stimuluje váš mozek a celkově zlepší vaše zdraví.

Doufám, že se budete i díky kamenům cítit v ceremoniální sauně příjemně a budete se sem rádi vracet.