Časté dotazy

Úvodní stránka/Časté dotazy

Nepotřebujete s sebou nosit nic. Saunovací sarong, který používáte jako saunovací podložku, dostanete zdarma. Pokud chcete ručník nebo osušku, můžete si je zapůjčit za malý poplatek. Vlastní ručník je povolen, ale nikoliv do prohřívárny, tam používejte pouze zapůjčené prádlo.

Mýdlo je v očistných sprchách k dispozici.

Pokud chcete mít svoje pantofle, bude dobře, pokud budou čisté a nebudou dělat ten nepříjemný mlaskavý zvuk. Pantofle ale nepotřebujete, podlahy jsou protiskluzové, vyhřívané a pravidelně desinfikované. Rozhodně ale pantofle nechávejte před prohřívárnou, do sauny s nimi nechoďte.

Platnost poukázek, které jsou určeny pro jednorázové využítí (patří sem i poukaz 500,-Kč), je 6 měsíců.

Platnost permanentek – na vstupy i na masáže – je 12 měsíců.

V době, kdy nám vláda zakazuje provoz, dochází k prodlužování platnosti poukazů podle pravidel, která vydáváme vždy po otevření provozu.

Sauna je stejně důležitá v zimě jako v létě. V zimě se prohřejete, v létě ochladíte.

Teplo v sauně otevírá póry kůže a odvádí škodliviny z organismu. Jednou z příjemných vlastností saunování je schopnost snímat únavu či odstraňovat stres a nervozitu. V důsledku zlepšení oběhu krve v poškozených tkáních se rychleji léčí poranění svalů, vazů či kloubů. Kvůli předcházení nemocí z prochladnutí je důležité střídat teplé a studené podněty. Sauna uvolňuje a detoxikuje tělo, posiluje imunitu, tlumí bolest, udržuje pružnost cév, napomáhá potlačovat nespavost. Nutno dodat, že saunování, to je i kosmetická péče o kůži. Při pravidelném saunování se kůže zpevňuje a uzdravuje. Sauna také významně funguje jako prevence dementních chorob, pravděpodobně díky pravidelnéme prokrvení mozku.

Všechno to jsou účinky, které potřebujeme a které fungují při pravidelné návštěvnosti.  Odborníci doporučují chodit do sauny každých sedm dní po celý rok.

Spojení saunování a masáže je pro masírovaného velmi vhodné. Nejlepší je jít na masáž po saunování. Tělo je krásně zklidněné, svaly uvolněné a nahřáté, což zaručuje krásný prožitek a výraznější účinek masáže. Masáž, prosím, objednávejte zhruba 1-2 týdny dopředu. Prostor pro masáž bez předchozího objednání je spíše výjimka.

Na masáž choďte pouze zdraví. Kontraindikací k masážím je zánětlivé onemocnění, menstruace, nachlazení, horečka. Začínající nemoc může masáž urychlit.

Každý den je volněji přes den a sauna se začíná více zaplňovat okolo 16.hodiny. Pokud přes den pracujete a můžete přijít pouze navečer, pak využijte pondělí. To je den, kdy chodí nejméně lidí. V záložce “kontakty” na internetu najdete graf návštěvnosti, kde je uvedená průměrná návštěvnost za poslední tři týdny. Tam si můžete informativně zjistit, jak to s návštěvností vypadá.

Návštěvnost hodně závisí na počasí. Je-li venku krásně, je pravděpodobnost, že v Saunovém ráji je méně lidí.

A poslední rada, kterou Vám dáme: stáhněte si aplikaci “Saunový ráj” do svého mobilu nebo ipadu, uvidíte mimo jiné informace také aktuální návštěvnost.

Nikoliv, vstup do prostoru saunového světa se nerezervuje. Máme sauny natopené po celou otevírací dobu a můžete přijet kdykoliv bez předchozí rezervace. Nezapomeňte na úterní vyhrazenou saunu pro ženy v čase 10.00-17.00 hod.

Máme oddělenou místnost s privátní vířivkou. Na recepci lze domluvit pronájem. V místnosti je vířivá vana pro dva, lůžko a stolek s židličkami, vše je vybudováno z masivního starého dřeva. Během pronájmu privátní vířivky je volný vstup do celého wellness.

Samostatnou saunu k privátnímu pronájmu k dispozici nemáme.

K platbě přijímáme

  • poukázky PLUXEE a karty PLUXEE FLEXI
  • poukázky UNIŠEK, UNIŠEK PLUS a CADHOC  a objednávky GALLERY BETA
  • poukázky EDENRED CZ  a kartu EDENRED
  • karty BENEFIT PLUS se zlatým čipem, pokud máte starší kartu, lze vygenerovat objednávku z portálu BENEFIT PLUS
  • objednávky BENEFIT.CZ
  • platební karty  VISA, MASTERCARD, VISA ELECTRON

K platbě nepřijímáme

  • stravenky a poukázky Medica
  • kartu MULTISPORT

Nabízíme také vlastní  ZÁKAZNICKOU KARTU Saunového ráje, na kterou si nabijete jakoukoliv částku. Pro dobití vyšší částkou než 2500,-Kč k zůstatku přičítáme kredit 10% z dobíjené částky. Zákaznickou kartou můžete zaplatit všechny služby a občerstvení. Kartou nelze platit poukázky, permanentky a zboží z obchůdku.

Nabízíme vlastní  ZÁKAZNICKOU KARTU Saunového ráje.

Uložit na kartu můžete jakoukoliv částku, MINIMÁLNÍ VKLAD JE STANOVEN NA 500,-KČ.  Podle výše dobití Vám ke kreditu přičteme procentuelní bonus. Výše bonusu a minimální částky, při které se bonus přičítá, najdete v ceníku.

POZOR!  Bonus se nepřičítá, pokud částku fakturujeme vašemu zaměstnavateli, při  platbě poukázkami nebo benefiční kartou (máme na mysli kartu Benefit plus, Edenred nebo Sodexo flexi), ale také při platbě objednávkami benefit plus, gallery beta, benefity.cz a podobné.

Zákaznickou kartou můžete zaplatit všechny služby – vstupné i masáže – a k tomu občerstvení. Kartou nelze platit dárkové poukázky, permanentky a zboží z obchůdku. Při vstupu do wellness platíte vždy minimálně jednu hodinu v sazbě dle ceníku a další čas se účtuje po minutách. Pokud chcete ze zákaznické karty zaplatit celodenní vstupné, je potřeba to hlásit předem.

PLATBU KARTOU NELZE VYUŽÍT v případě, když není zároveň čerpán z karty vstup do wellness nebo masáž.

Vstup na zákaznickou kartu je umožněn, pokud je na kartě dostatečný kredit. Doplatek lze uhradit hotově pouze v případě, že zároveň kartu odevzdáte a neplánujete ji dále používat.

Vystavení druhé a další zákaznické karty je zpoplatněno částkou 50,-Kč.

Zůstatek kreditu zákaznické karty lze zjistit v aplikaci Saunový ráj na mobilním zařízení. K tomu potřebujete PIN, ten vám při kterékoliv platbě zákaznickou kartou vytiskne obsluha wellness.

Platnost kreditu na zákaznické kartě není časově omezená.

 

Saunový ráj lze pronajmout kdykoliv po zavírací době, tj. od 21 hodin. Pokud chcete pronájem v dřívějších hodinách, pak je to možné v letním období ve dnech úterý a  čtvrtek.  Rezervace a platba probíhá předem. Cena pronájmu je 5.500,-Kč /hodinu.

Pro získání aktuálních informací o Saunovém ráji v Holicích se přihlašte k odběru novinek